یکشنبه 28 آبان ,1396
02:29

سهم 60 درصدی خراسان رضوی در ترانزیت کالا به آسیای میانه و افغانستان

[20 می, 2017]

رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی مشهد گفت: 60 درصد ترانزیت کالا به کشورهای آسیای مرکزی و افغانستان توسط شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی خراسان رضوی انجام می‌شود.
مجتبی بهاروند درنشست خبری این انجمن درمشهد افزود: باوجوداین سهم قابل‌توجه،‌ به دلیل وجود دستگاه‌های متولی پرتعداد و قوانین قدیمی که قدمت برخی به‌پیش از انقلاب برمی‌گردد، این شرکت‌ها با مشکلات زیادی مواجه‌اند.
وی با یادآوری فرسوده بودن 90 درصد ناوگان جاده‌ای حمل بار کشور گفت: تعرفه واردات خودورهای سنگین بالا است و ازطرف دیگر تسهیلات مناسبی برای واردات این خودروها در اختیار شرکت‌ها قرار داده نمی‌شود و حتی مالکان شخصی نیز از عهده پرداخت اقساط سنگین آن برنمی‌آیند.
او تأکید کرد: بر اساس قانون، شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی ازپرداخت مالیات معاف هستند اما با توجیهات متعدد هم‌اکنون ملزم به پرداخت چهارتا پنج نوع مالیات می‌باشند.
رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی مشهد گفت: در حال حاضر به دلیل وضعیت امنیتی کشور پاکستان، مسیر ایران همچنان دارای مزیت‌های برتر ترانزیتی برای کشورهای آسیای مرکزی است ولی اگر شرایط امنیتی پاکستان ارتقاء یابد، صنعت ترانزیت کشور با فعالیت رقیب اصلی خود یعنی پاکستان با مشکل جدی روبر می‌شود.
رئیس انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی مشهد خاطرنشان کرد: حمل بار از بندرعباس به کشوری مانند تاجیکستان به‌وسیله ناوگان جاده‌ای حدود 10 روز طول می‌کشد اما از طریق ریل یک‌ماهه است و ازآنجایی‌که سرعت در بحث ترانزیت از اهمیت بالایی برخوردار است بسیاری از تجار حمل‌ونقل جاده‌ای را باوجود گران بودن بر راه‌آهن ترجیح می‌دهند.
وی اظهار کرد: بخش عمده بار ترانزیتی کشورهای آسیای مرکزی ابتدا به امارات متحده عربی رفته و سپس به ایران صادرات مجدد می‌شوند که سالانه بین 10 تا 15 میلیارد دلار برای این امیرنشین درآمدزایی دارد.
وی گفت: این محموله‌های ترانزیتی ابتدا در بنادر دبی تخلیه‌شده و سپس به‌وسیله کشتی‌های کوچک‌تر به بندرعباس حمل می‌شوند و از خاک ایران به آسیای مرکزی ترانزیت می‌شوند.
بهاروند گفت: این درحالی است که بندر چابهار قابلیت پهلوگیری کشتی‌های اقیانوس‌پیما و عظیم کانتینر بر را دارد و در صورت راه‌اندازی تأسیسات این بندر، زمان حمل بار ترانزیتی به آسیای مرکزی از مسیر باصرفه ایران، به شکل قابل‌ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد.
هم‌اکنون 40 شرکت در قالب انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی مشهد فعالیت می‌کنند که یک مورد در حوزه حمل‌ونقل بار هوایی و شش شرکت نیز در بخش ریلی خدمات حمل‌ونقلی بین‌المللی ارائه می‌دهند.
این انجمن صنفی با حدود دو هزار کامیون و چهار هزار راننده در بخش صادرات، واردات و ترانزیت کشور فعالیت می‌کند.