سه شنبه ۱ بهمن ,۱۳۹۸
۲۰:۲۳

اقتصاد خراسان/ ۲۵ درصد سرمایه گذاری و ظرفیت سازی زیرساخت شبکه مخابرات کشور در خراسان رضوی

[۱۸ مهر, ۱۳۹۴]

مهندس سیدعلی ملک جعفریان مدیر عامل شرکت مخابرات خراسان رضوی

مهندس سیدعلی ملک جعفریان مدیر عامل شرکت مخابرات خراسان رضوی با حضور در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی از سرمایه گذاری ۴۲۰ میلیارد تومانی این شرکت در طی ۵ سال اخیر خبر داد.
وی که در نشست خبری به مناسبت دهه کرامت و هفته دولت با خبرنگاران سخن می گفت خاطرنشان ساخت: تا آخر شهریور ماه سال جاری توسعه ۳G در خراسان رضوی به اتمام خواهد رسید و پس از آن فرآیند بهینه سازی شبکه را تکمیل خواهیم کرد.
وی افزود: در حال حاضر ۶۵ درصد شهر مشهد و ۱۴ شهرستان در خراسان رضوی تحت پوشش شبکه ۳G قرار دارد.
مدیر عامل شرکت مخابرات خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این مطلب که ۲۵ درصد سرمایه گذاری و ظرفیت سازی زیرساخت شبکه مخابرات کشور در خراسان رضوی وجود دارد تصریح کرد: کلان شهر مشهد هر سال بیش از ۲۷ میلیون زائر را پذیراست و ما در صددیم تا زیرساخت ها و تجهیزات را در همان حد و حتی بیشتر از آن حفظ، توسعه و ارتقاء بخشیم.
رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات خراسان رضوی ، مخابرات این استان را ویترین مخابرات کشور دانست و افزود: هدف نهایی ما کسب رضایت و ارائه خدمات مطلوب و در شأن مردم این خطه از کشور عزیزمان است .
مهندس ملک جعفریان در همین راستا تاکید کرد: مخابرات خراسان رضوی هم اکنون در حال گذار از نسل قدیم به جدید و بهینه سازی تجهیزات است و اگر اختلالی در سیستم ها مشاهده می‌شود‌به‌خاطر‌همین‌بهینه‌سازی هاست.
وی افزود: به رغم مشکلات موجود، تجهیز مخابرات به فناوری های روز دنیا با کمترین تبعات برای مشتریان همراه بوده است.
مدیر عامل شرکت مخابرات خراسان رضوی همچنین از جمع آوری PCM4 ها در آینده نزدیک خبر داد و افزود: توسعه فیبرنوری، اینترنت پرسرعت و توسعه شبکه ۳G از الویت های این شرکت در سال جاری است که برای تحقق آن ۶۴ میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گرفته است.
وی در پاسخ به این سوال که برنامه مخابرات برای توسعه در مناطق محروم چیست افزود: همه ساله رقمی بالغ بر ۳ درصد از درآمد اپراتورها به دولت اختصاص می یابد تا از محل آن نسبت به توسعه خدمات مخابرات در مناطق محروم هزینه شود .
توسعه فیبرنوری، اینترنت پرسرعت و توسعه شبکه ۳G از الویت های شرکت مخابرات خراسان رضوی در سال جاری است که برای تحقق آن ۶۴ میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گرفته است
مهندس ملک جعفریان گفت: شرکت مخابرات خراسان رضوی مرکز دیتاسنتر را راه اندازی کرده است تا با جلب همکاری بخش خصوصی و بصورت تقسیم درآمد خدمات ارزش افزوده را به مردم ارائه بدهد.
وی مشارکت با بخش خصوصی را به نفع اشتغال استان دانست و افزود: ما از رقابت با سایر اپراتورها استقبال می کنیم زیرا رقابت را موجب سازندگی و پویایی می دانیم.
وی در پایان سخنانش مشترکان مخابرات را توصیه کرد تا از طریق سامانه ۲۰۰۰ نسبت به پرداخت قبوض خود اقدام کنند تا در کمتر از ۲۰ دقیقه تلفن آنان وصل شود.
کاهش درآمد مخابرات پس از هم کدسازی ، وجود ۵۲۰ هزار مشترک ADSL در استان، بهره برداری از پیامک تلفن ثابت درآینده نزدیک و اختصاص اینترنت پرسرعت به خبرنگاران از دیگر مباحثی بود که در این نشست خبری از سوی مدیر عامل مخابرات خراسان رضوی مطرح گردید.

برچسب ها : - - - - - - - - - - - - -