جمعه ۲۸ تیر ,۱۳۹۸
۱۴:۵۷

انتخابات این دوره با شرایط متفاوت و بهتری برگزار خواهد گردید

[۳۰ بهمن, ۱۳۹۳]

عضو هیأت نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی:

انتخابات این دوره با شرایط متفاوت و بهتری برگزار خواهد گردید

با توجه به نزدیکی زمان برگزاری انتخابات اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کشور و اهمیت آن به عنوان تنها پارلمان بخش خصوصی، برای بخش های اقتصادی و تولیدی کشور، گفتگویی با سید مرتضی سرادار قندچی، عضو و منشی هیأت نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی خراسان رضوی داشته است که با هم می خوانیم:
به عنوان اولین سؤال، پیرامون اهمیت اتاق های بازرگانی و انتخابات هیأت نمایندگان توضیحاتی بیان فرمائید.
اتاق بازرگانی با قدمت حدود نود سال با هدف ایجاد تعالی و پیشرفت و هماهنگی در بین اعضاء و طرح و حل مشکلات و همکاری و هماهنگی بیشتر اعضاء با مجموعه های دولتی و مرتبط با اقتصاد در داخل و خارج از کشور بعنوان تنها پارلمان بخش خصوصی در ایران همواره مورد توجه دولتمردان گذشته و حال قرار داشته و دارد و اعضاء اتاق ها در شهرستان با برگزاری انتخابات نسبت به تعیین هیأت نمایندگان استان اقدام نموده و اعضاء هیأت نمایندگان تهران و شهرستان ها در مرکز اعضاء هیأت رئیسه اتاق ایران را بعنوان بالاترین مرجع تصمیم گیری تعیین می نمایند.
جناب آقای قندچی بعنوان عضو و منشی هیأت نظارت بر هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی توضیحاتی در ارتباط با نحوه اجرا و نظارت بر انتخابات اتاق بیان نمایید.
در اجرای تبصره ۲ ماده ۱۵ و مواد ۱۲ و ۱۳ قانون اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران انتخابات هشتمین دوره هیأت های نمایندگان اتاق های بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور از ساعت ۸ الی ۱۸ روز دوشنبه اسفند ماه ۱۳۹۳ در محل اتاق ها برگزار خواهد شد. کلیه عملیات اجرایی انتخابات بعهده اتاق ها و عندالزوم همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد و عملیات نظارت با ثبت نام و بررسی صلاحیت و رسیدگی به اعتراض کاندیداها آغاز و تا برگزاری انتخابات و تأیید و اعلام منتخبین و رسیدگی به اعتراضات احتمالی خاتمه می یابد. در خصوص نظارت ابتدا انجمن نظارت بر انتخابات مرکب از یک نفر نماینده وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت به پیشنهاد وی و چهار نفر نماینده به پیشنهاد ریاست محترم اتاق ایران در مرکز تشکیل می گردد و در شهرستان ها هیأت نظارت بر انتخابات با حداقل ۳ نفر تشکیل می گردد. که یک نفر از آنان به انتخاب و معرفی وزیر و بقیه از بین اعضاء با سابقه و خوشنام انتخاب می گردند. در استان خراسان رضوی سرکار خانم مهندس علیرضایی ریاست محترم سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بعنوان نماینده وزیر محترم معرفی و حکم دریافت نموده اند و جناب آقایان مهندس مرادی ، مهندس مرتضوی ، مهندس دانشور و اینجانب بعنوان هیأت نظارت بر هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی انتخاب گردیده ایم. ثبت نام از کاندیداها داوطلب عضویت در هیأت نمایندگان استان خراسان رضوی از ساعت ۳۰/۸ روز شنبه مورخه ۴/۱۱/۹۳ با مراجعه به درگاه اینترنتی به آدرس ۹۰/ http://cscs.ir. آغاز و تا ساعت ۳۰/۱۶ مورخه ۱۱/۱۱/۹۳ ادامه داشته است.
هیأت محترم نظارت تا۲۰/۱۱/۹۳ فرصت دارند تا به درخواست متقاضیان و بررسی صلاحیت آنان رسیدگی نموده و نتایج را به اطلاع کاندیدا برسانند و داوطلبی که شرایط احراز او توسط هیأت نظارت رد شده است. می تواند حداکثر سه روز پس از دریافت نظرهیأت نظارت اعتراض خود را با ذکر دلایل و مستندات به هیأت نظارت تسلیم هیأت مکلف است حداکثر ظرف پنج روز به موضوع رسیدگی و اظهار نظر نماید. نظر انجمن نظارت در خصوص پذیرش یا رد اعتراض قطعی و نهایی خواهد بود و برای داوطلب معترض و هیأت نظارت لازم الاتباع است.
با توجه به سابقه حضور شما در انتخابات سال های گذشته و سایر استان ها انتخابات این دوره را چگونه ارزیابی می کنید.
با توجه به اینکه بخش خصوصی در سال های گذشته با آغاز و شدت تحریم های خارجی از یک طرف و مشکلات متعدد داخلی از طرف دیگر به شدت تضعیف گردیده و با سقوط قیمت نفت، اقتصاد کشور به امید صادرات و تدبیر در واردات نیازمند گردیده لذا حضور بخش خصوصی در حل مشکلات اقتصادی ضروری تر گردیده است و اتاق های بازرگانی حلقه تعامل دولت و بخش خصوصی در حل مشکلات می باشند. همچنین با حضور بخش کشاورزی و تنوع و تعدد نظرات و کاندیداها در کلیه بخش ها و دیدگاه ها بنظر می رسد انتخابات این دوره با شرایط متفاوت و بهتری برگزار گردد.
با توجه به مسولیت شما در تشکل های صنفی بعنوان دبیر و نایب رئیس اتحادیه کارگزارن گمرکی استان خراسان رضوی و عضو و بازرس انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل بین المللی استان خراسان رضوی نظر شما در ارتباط با حضور تشکل ها در انتخابات چیست؟
حضور جدی و تخصصی تشکل های صنفی و اعضاء ایشان در انتخابات اتاق به دو دلیل مهم و ضروری است در مرحله اول تشکل ها با معرفی کاندیدای متخصص و همچنین اعلام نقطه نظرات خود به سایر کاندیداها نسبت به ارتقاء سطح فنی و تخصصی هیأت نمایندگان منتخب اقدام نموده و در مرحله بعد با حضور مؤثر و پر شور در انتخابات توجه فعالان اقتصادی را جلب نموده و اثرگذاری مجموعه های خود در اقتصاد را به دولتمردان و صاحبان صنعت و تجارت کشور و استان اثبات می نمایند.

برچسب ها : - - -